Najlepszy pendrive z USB 3.0

Szybki pendrive z USB 3.0 – Przechowywanie danych na płytach CD i DVD to już przeszłość. Wraz z rozwojem technologicznym ten sposób gromadzenia informacji stał się przestarzały, więc zastąpiły go inne, lepsze rozwiązania. Większość osób aktualnie korzysta z wirtualnych dysków w chmurze bądź przenośnych urządzeń USB. Właśnie dla takich osób przygotowaliśmy zestawienie urządzeń typu pendrive z szybkim złączem USB 3.0 na które warto zwrócić uwagę.

Decydując się na zakup pendrive 3.0 nie warto oszczędzać, ponieważ często na tym nośniku danych przechowujemy nasze pracę, zdjęcia czy ważne dokumenty.  Tanie podróbki nie dość, że są wolne to na dodatek mają większe prawdopodobieństwo że się w krótkim czasie uszkodzą. Nasz serwis testował kilka modeli pendriveów z średniej półki cenowej i o to nasze propozycje:
Samsung Bar – Marka Samsung proponuje nam bardzo ciekawe, cienkie i metalowe urządzenie, które w użytkowaniu jest bardzo praktyczne. Te pendrive posiada technologię USB 3.0, która umożliwia odczytywanie danych z prędkością 130MB/s. Pojemność tych urządzeń oscyluje w granicy od 16 do 128 GB pamięci, a gwarancją objętych jest 60 miesięcy od daty zakupy. Ponad to może posłużyć nam jako breloczek. Cena tej przenośnej pamięci to od 35 zł do 185 złotych.

Samsung DUO – Ten model jak sama nazwa wskazuje ma połączone dwa złącza. Jednym z nich jest wspomniane wcześniej USB 3.0, a drugim microUSB. Daje nam to możliwość korzystania z z niego w sposób tradycyjny, a także jako poszerzenie pamięci dla urządzeń obsługujących funkcję OTG i posiadających złącze microUSB, takich jak np. smartfon. Pozwala nam to na przenoszenie danych między urządzeniami, czy magazynowanie potrzebnych nam plików. Prędkość odczytu danych wynosi również 130 MB/s. Jeśli chodzi o wygląd zewnętrzny to pendrive ten posiada metalową obudowę, dzięki czemu jest zdecydowanie bardziej wytrzymały. Najtańszy model DUO kosztuje 48 zł i posiada pojemność 32 GB, natomiast najdroższy 160 zł, przy pamięci 128 GB.

GoodRam Twister – Jest to pendrive wyprodukowany przez polską firmę. Złącze USB zamontowane w tym urządzeniu ma możliwość odczytu danych z prędkością 110 MB/s, oraz zapisu na poziomie 30 MB/s. Wykonany został z metalu i tworzywa sztucznego, a dodatkowo posiada obrotową obudowę. Może funkcjonować również jako breloczek. Model o pojemności 128 GB kosztuje około 130 zł, natomiast za 8 GB zapłacimy 11 zł. Zdecydowanym plusem tego modelu jest wieczysta gwarancja.

SanDisk Ultra Fit – To urządzenie z pewnością zaskoczy swoimi niewielkimi gabarytami i wysoką prędkością transferu. Pendrive ten jest wielkości ludzkiego paznokcia, natomiast może przechować nawet do 128 GB danych. Odczyt danych dochodzi nawet do 150 MB/s. Jeśli chodzi o cenę to najdroższy model 128 GB znajdziemy od 180 zł, a najtańszy 16 GB już za 24 zł.

SanDisk Cruzer Extreme – Jest to model bardzo tradycyjny z wyglądu. Posiada wysuwane złącze USB 3.0 oraz kompaktową obudowę. Transfer odczytu tego modelu wynosi 245 MB/s, a zapisu 190 MB/s. Pamięć tego urządzenia to od 16 do 64 GB. Cena natomiast waha się od 75 do 160 złotych.

dobry pendrive usb 3.0

Pendrive to bardzo pożyteczne i sprytne urządzenie, które z pewnością przyda się w każdym biurze czy domu. Jego maleńki rozmiar i możliwość przechowywania ogromnej ilości danych jest zdecydowanym plusem i stawia go wysoko ponad płytami CD czy DVD. Za tym urządzeniem przemawia również cena, gdyż jeśli nie potrzebujemy bardzo dużej pamięci możemy kupić pendrive’a już od 11 zł.

One thought on “Najlepszy pendrive z USB 3.0

  1. Pendrive’y 3.0 są super. Szybkość przenoszenia danych jest o wiele lepsza niż 2.0

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *