Czy warto kupić szkło hartowane do iPhone 7

Użytkownicy urządzeń mobilnych bardzo często zastanawiają się, czy standardowa ochrona dostarczana przez producentów ich smartfonów będzie wystarczająca, czy pozwoli na tyle zabezpieczyć iPhone 7, że będą się z niego cieszyć przez długie lata. Szukają różnych rozwiązań, dodatków, wzmocnień ekranu, najczęściej ich wzrok pada na folię ochronną lub szkła hartowane. Co będzie lepsze? Czy folia ochronna jest w stanie podołać zadaniu? Czy też szkło hartowane zaoferuje lepszą ochronę?

Wszystko zależy od potrzeb danego użytkownika, jeśli ktoś bardzo dba o swoje urządzenie, zwykle kieruje się w stronę folii wykonanej z poliwęglanu, ale również użytkownicy ostrożnie obchodzący się z iPhone 7 mają powody do obaw, zawsze może się zdarzyć nieprzewidziana sytuacja, która spowoduje uszkodzenie obudowy urządzenia lub co gorsze spowoduje nieodwracalne uszkodzenie ekranu, gdzie tylko wymiana całości spowoduje przywrócenie iPhone 7 do stanu używalności.

stłuczona szybka w iphone

Folia ochronna to podstawowa ochrona, warto też wiedzieć, że wiele tanich wpływa negatywnie na czułość dotyku, jak również jakość wyświetlanego ekranu i kolorów jest nieco gorsza niż w oryginalne. Dla niektórych użytkowników czułość dotyku i jakość wyświetlanego obrazu są kluczowymi czynnikami. Dużo lepiej w iPhone 7 spisuje się szkło hartowane marki moVear, które jest wykonane w nanotechnologii, co pozwoliło uzyskać idealnie przeźroczyste szkło, jak również zachowano w 100% czułość na dotyk, dzięki temu osoby, dla których dotyk i jakość obrazu są kluczowe mogą cieszyć się w pełni z funkcjonalności iPhone 7, jednocześnie uzyskując lepszą ochronę ekranu smartfona.

Standardowo w iPhone 7 mamy do czynienia ze szkłem typu Gorilla Glass, dla modelu 7 oraz 7 Plus jest to czwarta wersja Gorilla. Producent nie zdecydował się zastosować w tych modelach szkła szafirowego, co pozwoliłoby uzyskać twardość na poziomie 7H, mamy do dyspozycji jedynie twardość 6H. Niestety jak pokazują testy, w codziennym użytkowaniu można całkiem łatwo zebrać rysy na ekranie, wystarczy umieścić iPhone 7 w torebce z kluczami, monetami czy nawet piaskiem i już jest szansa na zarysowanie ekranu. Stąd dobrze jest wzmocnić ochronę dedykowanym dla iPhone 7 szkłem hartowanym 9H.

ekran iphone uszkodzony lekko

Szkło hartowane można uzupełnić w etui, dzięki czemu uzyskuje się dużo lepszą ochronę, jeśli zastosujemy etui z klapką na iPhone 7, to również ekran będzie dodatkowo chroniony. Standardowo przy etui silikonowych czy pancernych tylko plecki urządzenia są chronione i boki urządzenia, ekran jest odsłonięty i może zbierać zarysowania. Dobrze jest połączyć szkło z etui, wówczas uzyskuje się dużo lepszą ochronę. Uważaj jednak! Jeśli wybierasz szkło hartowane lub etui zadbaj o to, by było kompatybilne ze sobą, etui ze szkłem lub odwrotnie. Nie każde etui i szkło są produkowane w taki sposób, aby umożliwić jednoczesne zastosowanie szkła z etui. Przed zakupem dokładnie sprawdź opis produktu, jak również zapytaj sprzedawcy o kompatybilność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *